Наші магазини

Історія секонд-хенду

Про нас         Історія секонд-хенду         Асортимент, цінова політика

 

Секонд-хендsecond hand – в перекладі з англійської «друга рука» - це поняття з'явилося в старій добрій Англії, коли королі, в подяку або в нагороду наближеним особам дарували одяг з королівського плеча.

Поняття «секонд-хенд» в нашому сучасному розумінні з'явилося понад століття тому. Спочатку, з метою допомоги бідним, більш забезпечені городяни здавали непотрібний одяг, тим самим позбавляючись від купи непотрібних речей. З часом з'явилися люди, готові недорого купувати вживаний одяг. У відповідь на попит, народилася і пропозиція. Знайшлися кмітливі ділки, які стали організовано збирати і продавати одяг секонд хенд. Так секонд хенд перетворився на бізнес.

У становленні «секонд хенд» як бізнесу основними факторами стали:

  • економічне благополуччя європейців у другій половині ХХ століття, яке дозволяє не просто купувати одяг, а при бажанні змінювати гардероб повністю під сезон, одяг при цьому практично не встигає зноситися.
  • культура, що не дозволяє просто так викинути ще гарну річ.

Сьогодні секонд хенд - це ціла індустрія. В Європі існує безліч компаній, які поставили цей бізнес на професійну основу. Спеціальні пункти для збору одягу, сортувальні фабрики, підприємства з обробки та дезінфекції одягу.

У нас це явище, існуюче в забезпеченій Європі вже століття, з'явилося тільки в 90-х, причому далеко не в найкращому своєму прояві. Багато хто до цих пір лякаються вивісок «Секонд хенд», згадуючи «гуманітарку» тих часів – звалені до купи брудний зім'ятий одяг, жахливий запах і натовп людей, які порпаються там. В останні роки секонд хенд прийшов до нас вже в цивілізованому вигляді –акуратні магазинчики, де можна за копійки придбати брендовий і якісний одяг.

Сучасний секонд хенд це вже не гуманітарна допомога голодуючим, а товар, що купується, обробляється, сортується, упаковується і продається. Ви навіть можете ознайомитися з сертифікатами якості та сертифікатами про проходження дезінфекційної обробки.

Звідки беруться майже нові речі в секонд хенд ? В даний час багато жителів багатьох країн Європи вважають за краще носити речі один сезон , а після здавати їх в якості секонд хенд (до речі , теж не безоплатно , як багато хто думає ) - у багатьох європейських країнах це цілком нормальне явище . Це відбувається , як і все в старій Європі , обачливо і раціонально. Організація , яка збирає одяг , оголошує в певному районі про проведення акції по збору одягу . Збір може проходити як по будинках і вулицях , так і в спеціально встановлених місцях . У кожному разі , здаючи непотрібні речі , люди отримують за це різні дисконтні картки , купони і сертифікати на знижки і т.п. Тому , секонд хенд , з самого початку має свою ціну .

Купують одяг секонд хенд не тільки малозабезпечені верстви населення, як це прийнято вважати (хоча в більшості випадків вони основні клієнти магазинів секонд хенд). Тут можна зустріти людей якщо не з високим, то середнім достатком і високими запитами до якості і стилю одягу.